Aktuality

Aktuální informace

Nejbližší akce školy:

Květen
2. 5. Čarodějnice
5. 5. Divadlo Alfa - O třech synech
10. 5. Projektový den Záchranář
26. 5. – 27. 5. Přespávání ve škole

Červen 
1. 6. Den dětí ve škole
4. 6. MDD v obci (spolupráce OÚ, školy a zájmových složek v obci)
7. 6.  Dopravní hřiště Beroun
14. 6. Celodenní školní výlet
20. 6. Knihovna Hořovice (3. a 4. roč.)
28. 6. Školní atletické závody
29. 6. Rozloučení s 5. třídou
30. 6. Předávání vysvědčení

Uskutečněné akce:

Den Čarodějnic
Měsíc květen naše škola přivítala v čarodějném. Všechny děti i pedagogové se převlékli do kostýmu čarodějnic a čarodějů. Tento den výuka probíhala v čarodějném počítání, učení a závodění. Žáci připravili kouzelné lektvary, závodili v letu na koštěti, prolézáním pavučin a přeskakovali přes symbolický oheň. Tento den si učitelé i žáci společně užili. Děti prokázaly i odvahu při ochutnávání "žab, šneků a pařátů". Všichni si na nich moc pochutnali, protože vše bylo krásně napečené a ozdobené cukroví. Den Čarodějnic byl zakončen převzetím Čarodějnického vysvědčení. 

McDonald´s Cup
Děkujeme všem žákům, kteří reprezentovali naši školu v McDonald´s Cup. Mladí fotbalisté  první kolo mezi školami vyhráli a postoupili do dalšího kola. Byl to pro naši malou školu velký úspěch a vůbec nevadí, že další kolo už bylo bez postupu. Úspěch si fotbalisté osladili zmrzlinovým pohárem.

Úklid okolí školy
Žáci školy se zapojili do jarního úklidu přírody. Uklízeli jsme okolí školy, okolí koupaliště a hřiště, kam docházíme na tělesnou výchovu. Všechny velice potěšilo, že odpadků bylo o polovinu méně než v minulých letech. Odpad jsme roztřídili a vynesli do konkrétních kontejnerů. Všichni žáci doufají, že trend ústupu odpadků bude pokračovat a k přírodě se všichni budou chovat s respektem a ohleduplně. 
Na úklid navázal DEN ZEMĚ, žáci čtvrtého a pátého ročníku si za spolupráce pedagogů připravili hru STOPOVANOU. Na stopovanou byly přizvány i děti z MŠ. Děti po cestě hledaly a plnily úkoly týkající se přírody a cestu jim zpříjemňovaly pohádkové bytosti z hlubin Země. Všem maskám a účastníkům patří velké poděkování.

Den otevřených dveří  – vyrábění s rodiči
Tento den si všichni zájemci, prohlédli budovu školy, zhlédli pěkný kulturní program ve školní družině a společně si vyrobili dekoraci na Velikonoce. Pro návštěvníky žáci pátého a čtvrtého ročníku upekli velikonoční nádivku, která se snědla do posledního kousku a všem moc chutnala. Součástí dne otevřených dveří byla i soutěž o NEJKRÁSNĚJŠÍ KRASLICI. Všechny kraslice v soutěži byly nádherné. Nejlépe hodnocené kraslice byly od Madlenky, Zoe, Barči, Violky a Adélky.
Doufáme, že všichni odcházeli domů spokojení. Děkujeme všem, kteří si společně s dětmi vyrobili beránky, ovečky, slepičky a zajíčky.  

Fotografie ze všech akcí a mnoho dalších snímků si můžete prohlédnout v sekci FOTOGALERIE.

 

Zápis z třídní schůzky - viz příloha

 

Zápis do MŠ pro školní rok 2022/2023 se uskuteční v úterý 10.5. 2022 v prostorách mateřské školy v době od 16.00 do 18.00 hod.

Bližší informace k zápisu, kritéria pro přijímání  a vzory dokumentů naleznete v příloze v sekci mateřská škola.

 

Zápis pro ukrajinské děti do základní nebo mateřské školy se bude konat 15. 6. 2022. Bližší informace k tomuto zápisu budou zveřejněny koncem května.

 

V Drozdově 19.4.2022

OZNÁMENÍ:

Školní jídelna Drozdov, okres Beroun oznamuje ,že od 20.4.2022 dojde k navýšení cen školních svačin i obědů z důvodu zdražování potravin (viz ceník).

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
organizace-skolniho-roku-2021-2022.pdf 145.5 Kb
potreby-a-pomucky-pro-5-.-r..doc 33.8 Kb
potreby-a-pomucky-pro-4-.-r..doc 33.8 Kb
potreby-a-pomucky-pro-3.-r..doc 33.8 Kb
potreby-a-pomucky-pro-2.-r..doc 33.8 Kb
potreby-a-pomucky-pro-1.-r..doc 33.8 Kb
tridni-schuzky-5-2022.doc 46.6 Kb