Aktuality

Zápis žáků do 1. třídy se koná v období od 1.4. do 30.4. 2020.

Bližší informace viz přílohy níže.

 

Ředitelství školy oznamuje, že z nařízení vlády ČR se od 11. 3. 2020

do odvolání uzavírají základní školy, střední školy, odborná učiliště a univerzity.

Na mateřské školy se opatření zatím nevztahuje.

O dalším vývoji situace Vás budeme informovat prostřednictvím

www stránek školy.

 

Úkoly pro žáky na období 12. 3. - 20. 3. 2020 budeme rozesílat během pátku na e-mailové adresy rodičů.

Zadané úkoly zpracují žáci do sešitů, které mají doma (nebo na papíry či fólie), případně je možné si chybějící sešity

vyzvednout po domluvě ve škole. Zpracované úkoly zatím ponechají žáci doma.

Příští týden vás budeme informovat o dalším postupu. 

 

16.3. 2020

Vážení rodiče,

v souvislosti s vyhlášením mimořádného opatření vlády ČR, které se týká omezení volného pohybu osob, vás žádáme, abyste po dobu trvání tohoto opatření realizovali kontakt s pracovníky školy formou telefonického spojení či e-mailem.

Co se týče vyzvedávání potřebných sešitů – žáci mohou pracovat v sešitech, které mají doma k dispozici nebo na volné listy papíru, popřípadě potřebné stránky z pracovních sešitů naskenujeme a zašleme na e-mailové adresy rodičů.

Žádosti o ošetřovné Vám budeme z výše uvedeného důvodu zasílat dočasně prostřednictvím e-mailu (naskenované).

Děkujeme za pochopení.

 

Dále předáváme informace o možnosti procvičování učiva prostřednictvím televize nebo formou výukových programů společnosti Didakta.

 

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní pořad nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.

„Každý všední den od devíti startuje vyučování. Každý učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka. Vysílání bude pravidelné, abychom i rodičům umožnili přizpůsobit podle něj denní program. Výukovou hodinu v kulisách školní třídy povede vždy jeden učitel, vyučování se zúčastní také tři děti.“

Zpřístupnění celého obsahu Didakta i pro žáky v domácnosti

 

Dobrý den,

již ve středu jsme na našich webových stránkách nabídli všem školám, které používají naše online řešení, možnost zpřístupnění veškerého obsahu Didakty i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma. Protože se akce setkala s mimořádným zájmem škol, dovolujeme si i všem ostatním, kteří Didaktu používají ale nesledují naše webové stránky, nabídnout „otevřít“ programy pro jejich žáky. Stejně tak dnes „otevíráme“ všechny programy i pro vás ve škole, tak abyste mohli při zadávání distančních cvičení žákům využít vše co nabízíme.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu:
Login: crna299@didakta.cz
Heslo: 9UWE

Zároveň vás prosíme, abyste v zájmu co nejhladšího průběhu rodičům sdělili také následující informace:

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Přejeme vám všem pevné zdraví.
SILCOM Multimedia, s.r.o.

 

                                      

                                                              

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zapis-do-1.-roc..doc 34.3 Kb
kriteria-zapis-do-1.-tr.-2020.doc 27.6 Kb
zadost-o-prijeti-ditete-k-zv.doc 30.7 Kb
zadost-o-odklad-povinne-skolni-dochazky.doc 30.7 Kb
dotaznik-pro-rodice.pdf 542.8 Kb